o nas


Firma TORENT Sp. z o.o. jest firma z branzy deweloperskiej, która zajmuje się budowa i rewitalizacja nieruchomosci komercyjnych, a takze zarządzaniem wlasnym portfolio obiektów. Udziałowcy firmy reprezentują kapitał polsko-kanadyjski, który obecny jest na polskim rynku od 1999 roku. Inwestując w różne obszary gospodarki, wspólnicy posiadają szerokie doświadczenie w zakresie prowadzenia biznesu w polskich warunkach.

Firma TORENT Sp. z o.o. powstała jako spółka celowa przeznaczona do realizacji przedsięwzięć na rynku nieruchomości komercyjnych. W momencie jej powstania spólka przejęła nieruchomości, które stanowiły aktywa innych podmiotów gospodarczych należących do udziałowców firmy Torent. W skład portfela inwestycyjnego wchodziły wówczas powierzchnie biurowe oraz apartamenty o wysokim standardzie położone w Centrum i Śródmieściu Warszawy.

Kiedy do portfolia nieruchomosci zakupiono biurowiec Panska Corner zdecydowano sie skoncentrować tylko na  nieruchomościach biurowych. Konsekwencją tej decyzji była wyprzedaż apartamentów mieszkalnych należących do majątku spółki.    
   
W roku 2010 zakonczono ostatnia faze realizacji projektu polegajacego na rewitalizacji budynku Pańska Corner i podjęciu działań mających na celu uzyskanie przepływów pieniężnych pozwalających uzyskać założoną stopę zwrotu z zainwestowanego kapitału. 

W chwili obecnej spólka prowadzi prace przygotowawcze zwiazane z projektem deweloperskim obejmujacym zabudowe obiektami komercyjnymi dzialek polozonych na warszawskim Mokotowie o lacznej powierzchni 7 hektarow. 

POLSKA/POLISH
ANGIELSKA/ENGLISH

Nasze
wnętrza